بهترین نرم افزار طراحی و نقشه کشی | معماری نواز

ایلوستریتور نرم‌افزاری قدرتمند از شرکت ادوبی است که به صورت برداری کار می‌کند و خطوط و فونت را بهتر از فتوشاپ تولید و ویرایش می‌کند و بنابراین مکملی برای نرم‌افزار فتوشاپ است. این نرم‌افزار طرح‌های خطی مانند لوگو را به صورتی طراحی می‌کند که با تغییر اندازه، کیفیت و وضوح عکس تغییری نخواهد کرد. از ایلوستریتر در دفاتر مطرح معماری برای پرزانته نقشه‌ها و ادیت نهایی مدارک استفاده می‌شود. قصد یادگیری هر کدام از نرم‌افزارهای مدلسازی سه‌بعدی مانند تری‌دی‌مکس و اسکچاپ را دارید و نیاز است نقشه‌های دوبعدی دقیق را به این نرم‌افزارها وارد کنید. این نرم افزار که به تازگی نسخه جدید آن، یعنی AutoCAD 2013 توسط کمپانی Autodesk عرضه شده است، شهرت و محبوبیت خود را به خاطر امکانات زیادی که برای نقشه کشی و طراحی در اختیار مهندسان و معماران قرار می دهد به دست آورده است. لازم به ذکر است که نسخه های کرک شده و بروز اکثر نرم افزارهای فوق را می‌توانید با یک جست و جوی ساده، در سایت های دانلود نرم افزار ایرانی یا تورنت پیدا کنید.

نرم افزار جامع مهندسی عمران پاراسیویل

این نرم افزار در انتهای کار ، یک مدل 3 بعدی را به صورت خودکار تولید می کند که این مدل به صورت هوشمندانه نیز قابل آموزش صفر تا صد معماری ویرایش خواهد بود. با استفاده از ویژگی هوشمندانه Chief Architect ، شما می توانید هریک از طرح های خود را به دلخواه به صورت 2 یا 3 بعدی ایجاد کنید. Chief Architect Premier کامل ترین ابزار طراحی معماری داخلی را در اختیار شما می گذارد تا قادر باشید تنها با حرکات ماوس ، اشیاء مورد نظرتان را به سادگی بر روی صفحه ترسیم کنید. هم اکنون می توانید نرم افزار Chief Architect Premier را با لینک مستقیم و به صورت رایگان از سایت یاس دانلود دریافت نمایید.

  • با کمک پلاگین هایی مانند Vray می توان رندرهای واقعی از مدل های طراحی شده تهیه کرد.
  • این سیستم ابتدا در صنعت خودرو و در نرم افزارهای مخصوص آن و سپس در زمینه‌های دیگر گرافیک کامپیوتری وارد شد.
  • HEC-RAS هم می‌تواند مدل‌سازی یک بعدی و هم می‌تواند مدل‌سازی دو بعدی انجام دهد.
  • برای اینکه بتوانیم از بین انبوهی از نرم افزارهای خوب و کارآزموده طراحی ساختمان با یک یا چند مورد از آنها کار کنیم باید بتوانیم برخی از ویژگی های اصلی جهت انتخاب آنها را بدانیم.

بهترین نرم افزار طراحی و نقشه کشی | معماری نواز

به علاوه از این نرم‌افزار که به عنوان بهترین نرم‌افزار نقشه کشی سازه شناخته می‌شود، برای تهیه‌ی چندین نوع گزارش شامل فهرست مصالح سازه، توالی طبقات و … استفاده می‌شود. شما می‌توانید در این نرم‌افزار، ظرف چند ثانیه، نقشه‌هایی از پروژه‌ی خود ایجاد کنید. اکثر مهندسان حرفه ای از نرم افزارهای طراحی برق برای ایجاد سیستم های کنترل الکتریکی استفاده می کنند. امروزه ابزارهای مختلف طراحی الکتریکی برای طراحی سیستم برق در بازار موجود است. از این رو، دستیابی به نرم افزار برق اتوکد (انوکد الکتریکال) برای ساخت طرح ها و سیستم های کنترل الکتریکی ایده هوشمندانه ای است. CADlogic Draft IT سرعت بالا و استفاده آسان این اپلیکیشن برای طراحی نقشه ساختمان ها، آن را به انتخابی منطقی برای مهندسین تبدیل می کند.

رویت نرم افزاری باقابلیت BIM چهار بعدی به همراه ابزارهایی به منظور نقشه کشی و ردیابی مراحل مختلف در چرخه حیات ساختمان است، از مفهوم اولیه گرفته تا ساخت و پس از آن تخریب. این روزها پا به هر مکانی که می گذاریم دست کم چند دوربین مدار بسته در نقاط مختلف کار گذاشته شده اند. از آسانسور مجتمع های تجاری گرفته تا بانک ها و فروشگاه های بزرگ همگی از این تجهیز کاربردی استفاده می کنند.

مقایسه نرم افزارهای نقشه کشی صنعتی

در این مطلب قصد داریم شما را با نرم افزارهایی که در نقشه کشی سازه استفاده می شوند… جاب ویژن بعنوان اولین ارائه دهنده بسته جامع خدمات کاریابی و استخدام، تجربه برگزاری موفق ادوار مختلف نمایشگاه‌های کار شریف و ایران را در کارنامه کاری خود دارد. سیستم هوشمند انطباق، رزومه ساز دو زبانه، تست‌های خودشناسی، ارتقای توانمندی‌ها به کمک پیشنهاد دوره‌های آموزشی و همکاری با معتبرترین سازمانها برای استخدام از ویژگی‌های متمایز جاب‌ویژن است. بعضی از این نرم‌افزارها، خیلی تخصصی هستند و فقط در حوزه‌های خاصی از عمران مورد نیازند. با این حال، بعضی از نرم‌افزارهای عمرانی، عمومی‌ترند و هر مهندس عمران باید بتواند با آن‌ها کار کند.

نرم افزار اتوکد AutoCAD