بررسی انواع پی ال سی زیمنس و ویژگی های آنها آموزشگاه فنون برق

انواع مختلف دارد و در برخی از انواع آن میتوان مدول اضافی نیز در کنار CPU قرار داد. ها دارای تقسیمات ریزتری نیز هستند که با حروف ذیل نمایش داده می شوند. در فرآیندهایی که یک برنامه ثابت دارند استفاده از PLC از نظر هزینه ممکن است مقرون به صرفه نباشد.

  • در خط تولید ورق فولاد، بلوک های گداخته فولاد از بین چندین غلتک عبور می کنند و تحت فشار قرار می گیرند.
  • البته plc هم از نظر کاربری هم از نظر نرم افزار و سخت افزار، مانند کامپیوتر دسکتاپ اداری و خانگی نیستند.
  • به علت ورودی و خروجی های متعدد می توان جایگزین پی ال سی S7300 شود.

برای حل این مشکلات معمولا کنترلر تناسبی را همراه کنترلرهای انتگرال گیر و مشتق گیر به کار می برند. در واقع هرگاه پروسه های صنعتی به تنهایی و بدون استفاده از کنترل کننده در حلقه کنترل قرار گیرند، معمولا پاسخ های مطلوبی را به لحاظ ویژگی های گذرا یا ماندگار نخواهند داشت. بنابراین انتخاب و برنامه ریزی یک کنترلر مناسب، از مهم ترین مراحل یک پروسه صنعتی است. انتخاب کنترلر با توجه به درجه اهمیت پاسخ گذرا یا ماندگار و یا هر دو و همچنین ملاحظات اقتصادی ویژه صورت می پذیرد. کادر مولفان و مدرسان تخصصی ما حدود 50 نفر بوده و تاکنون بیش از 300 هزار نفر از آموزش های تخصصی تولید شده توسط مهندس یار استفاده نموده اند. زمینه اصلی محصولات آموزشی ما مهندسی برق، الکترونیک، مکانیک و تاسیسات ساختمان است.

برای داشتن اطلاعات دقیق تر از پی ال سی ها و انواع ان ها، دسته بندی هایی برای آن ها طراحی کرده اند. به طور کلی، انواع مختلف پی ال سی ها در چهار دسته کلی قرار می گیرند. ما در ادامه این متن، نه تنها به معرفی و بررسی کلی و دقیق این چهار دسته بندی می پردازیم، بلکه برخی از برند های معروف تولیدکننده پی ال سی ها را نام می بریم و به بررسی ان ها می پردازیم. خوشبختانه، پی ال سی ها تولید و روانه بازار شدند که این مشکلات را رفع نمایند.

آموزش پی ال سی زیمنس

این سری یک مینی PLC عالی برای پروژه‌های کوچکتر و شروع یادگیری برنامه‌نویسی PLC می‌باشد. امروزه تابلوهای کنترل معمولی (رله ای) به علت معایب زیادشان کمتر مورد استفاده قرار می گیرند از آنجا که این نوع تابلوها با رله های الکترو مکانیکی کنترل می شوند، وزن بیشتری پیدا می کنند. همچنین سیم کشی این تابلوها، کار بسیار زیادی می طلبند و سیستم را بسیار پیچیده می کند. در نتیجه عیب یابی و رفع مشکل آن بسیار پر زحمت بوده و برای اعمال تغییرات لازم در هر سال و یا به روز کردن سیستم بایستی ماشین را به مدت طولانی متوقف نمود که این امر، مقرون به صرفه نخواهد بود.

خط تولید آجر (مراحل و دستگاه های آن)

البته، لازم به ذکر است که امکان قرار دادن آن ها کنار یکدیگر نیز وجود دارد. از دیگر ویژگی ها و به عبارتی مزیت های این نوع از پی ال سی ها، می توانیم به توانایی دریافت تعداد ورودی خروجی های بالای آن ها اشاره کنیم. این نوع از پی ال سی ها تا 2000 ورودی خروجی را می توانند دریافت نمایند. این نوع پی ال سی ها، نیاز دارند قبل از شروع به کار، قابی بر بخش انتهاییشان بسته شود تا تکمیل گردند. این نوع پی ال سی ها ورودی و خروجی های بیشتری نسبت به مینی پی ال سی ها دارد (تا ۳۰۰ ورودی خروجی) و در پروژه های متوسط قیمت پی ال سی استفاده می شود. در اغلب مینی پی ال سی ها یک صفحه کوچک با تعدادی دکمه وجود دارد که علاوه بر برنامه ریزی با کامپیتور توسط همین صفحه کوچک و دکمه هم میتوان به پی ال سی برنامه داد.

بررسی انواع پی ال سی زیمنس و ویژگی های آنها آموزشگاه فنون برق

بدون تردید، کمپانی زیمنس آلمان در ردیف معتبرترین تولیدکنندگان پی ال سی در سطح جهان محسوب می شود. سری های S7 از جدیدترین تولیدات این شرکت مطرح و شناخته شده می باشد. پی ال سی لوگو یکی از محبوب ترین برندهای پی ال سی زیمنس می باشد. این نوع از PLC قابلیت اضافه کردن تعداد زیادی خروجی و ورودی را متناسب با قدرت سی پی یو امکان پذیر می سازد (امکان اضافه کردن تا ۲۰۰۰ ورودی خروجی به این پی ال سی وجود دارد). مینی پی ال سی یک رایانه کوچک است که از آن برای اتوماسیون مواردی مانند خطوط مونتاژ به ویژه در کارخانه های کوچکتر، مواردی مانند روشنایی در ساختمان های کوچک و یا حتی مواردی مانند سرگرمی استفاده می شود.

پی ال سی چیست؟